HVP > Povinné ručení - Poradna> Jak uplatnit nárok na bonus u povinného ručení

Jak uplatnit nárok na bonus u povinného ručení

Po uzavření pojistné smlouvy povinného ručení je nutné do 2 měsíců,  zaslat pojišťovně potvrzení o bezeškodní době z předešlé pojišťovny. Toto potvrzení získáte po ukončení řádného pojištění u předchozí pojišťovny, která je povinna Vám potvrzení vystavit a zaslat.

Vše probíhá v dostatečné časové rezervě a 2 měsíční lhůta na předložení potvrzení pojišťovně by měla být dostatečná.

Pojišťovna má nárok si Váš předložený bonus zkontrolovat ve společné databázi pojišťoven a ověřit nárok na bonus. Někdy pojišťovna takto prověří Váš nárok i bez dodání potvrzení a následně na jeho dodání netrvá. Nicméně pojišťovna má nárok toto potvrzení vyžadovat a proto není vhodné otálet a doufat, že jej pojišťovna nebude vyžadovat. Pokud potvrzení není dodáno do 2 měsícú od počátku pojištění, má pojišťovna nárok na navýšení ceny pojištění a jej jenom na její libovůli, zda Vám vyjde vstříc, nebo bude na tomto navýšení trvat.

 

 

Tiskové zprávy

  • 6. 10. 2019
    Svaz průmyslu: zahraniční poptávka slábne, růst ekonomiky zpomalí
    více informací »
  • 6. 10. 2019
    Schillerová: Návrhem bankovní daně by ČSSD porušila koaliční dohodu
    více informací »

Zobrazit všechny zprávy »


Kalkulator

Novinky

Hasičská vzájemná pojišťovna své produkty nezdražila

Hasičské noviny 8.3.2013 zveřejnili rozhovor s obchodní ředitelkou Hasičské vzájemné pojišťovny o činnosti a produktech společnosti. více »

Počet pojištěných vozidel v databázi ČKP

Počet vozidel s poviným ručením, registrovaných v databázi České kanceláři pojistitelů, neustále roste. K 30.6.2011 již přesáhl 6,7 milionů vozidel a za poslední rok narosl o více než 130 tisíc. více »

Nepojištění letos zaplatili již 100 miliónu korun

Nepojištění letos zaplatili již 100 miliónu korun

K dnešnímu dni, od začátku letošního roku, zaplatili neplatiči povinného ručení do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP) celkem již 100 miliónu korun na sankčních příspěvcích. Pro srovnání – za celý loňský rok bylo na sankčních příspěvcích vybr... více »