HVP > Novinky

Hasičská vzájemná pojišťovna své produkty nezdražila

Jednou z nejstarších pojišťoven v zemi je Hasičská vzájemná pojišťovna. V čem jste, pokud jde o pojišťovnictví, u nás tak říkajíc jedineční a co jiní nemají ve svém portfoliu? Hasičská vzájemná pojišťovna, a. s., byla založena již v roce 1900 a je tak jedním z nejstarších pojišťovacích ústavů v Evropě. V roce 1992 byla její činnost Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska obnovena. Hasičská vzájemná pojišťovna, a. s., má svoji dlouholetou tradici a jedineční jsme v tom, že nejsme vlast...Počet pojištěných vozidel v databázi ČKP

Počet pojištěných vozidel v databázi ČKP Počet vozidel s poviným ručením, registrovaných v databázi České kanceláři pojistitelů, neustále roste. K 30.6.2011 již přesáhl 6,7 milionů vozidel a za poslední rok narosl o více než 130 tisíc.  Tento nárůst je v posledních letech způsobovám nejen logickým nárůstem počtu vozidel provozovaných na českých silnicích, ale, do značné míry, i poklesem počtu vozidel provozovaných bez zákéonem předepsaného pojištění odpovědnosti - povinného ručení. Bohužel t...Nepojištění letos zaplatili již 100 miliónu korun

Nepojištění letos zaplatili již 100 miliónu korun Praha, 23. června 2010 – K dnešnímu dni, od začátku letošního roku, zaplatili neplatiči povinného ručení do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP) celkem již 100 miliónu korun na sankčních příspěvcích. Pro srovnání – za celý loňský rok bylo na sankčních příspěvcích vybráno 65 milionu korun. „Je příznivou zprávou, že se daří zvyšovat inkaso sankčních příspěvku. neplatiči povinného ručení se tak čím dál více podílejí na financování...Nepojištěných škod loni výrazně ubylo!

Díky zavedení příspěvku do garančního fondu ČKP ubylo škod způsobených vozidly bez povinného ručení (meziročně o 20 %). Počet nepojištěných vozidel klesl o 200 tisíc. - uvádí tisková zpráva České kanceláře pojistitelů Praha, 20. dubna 2010 – V roce 2009 počet nepojištěných škod, ve srovnání s rokem 2008, poklesl o 20 % a dostal se pod hranici 4 000 nepojištěných škod evidovaných v jednom kalendářním roce. Z českých silnic zároveň ubylo 200 tisíc nepojištěných vozidel. Podíl nepojištěn...Žaloby na pojišťovny?

Praha, 4. května 2010 – Česká asociace pojišťoven (ČAP) a Česká kancelář pojistitelů (ČKP) společně reagují na sérii článků, jež se v posledním období objevují v tisku, a které na základě nepodložených a irelevantních údajů zastrašují klienty pojišťoven či dokonce vyhrožují žalobami. Významným iniciátorem těchto zavádějících informací je především společnost Nehodová služba. Ta se rozhodla zneužívat řidiče k získání neoprávněně fakturovaných částek od pojišťoven, které přesahují o m...Tiskové zprávy

  • 6. 10. 2019
    Svaz průmyslu: zahraniční poptávka slábne, růst ekonomiky zpomalí
    více informací »
  • 6. 10. 2019
    Schillerová: Návrhem bankovní daně by ČSSD porušila koaliční dohodu
    více informací »

Zobrazit všechny zprávy »


Kalkulator

Novinky

Hasičská vzájemná pojišťovna své produkty nezdražila

Hasičské noviny 8.3.2013 zveřejnili rozhovor s obchodní ředitelkou Hasičské vzájemné pojišťovny o činnosti a produktech společnosti. více »

Počet pojištěných vozidel v databázi ČKP

Počet vozidel s poviným ručením, registrovaných v databázi České kanceláři pojistitelů, neustále roste. K 30.6.2011 již přesáhl 6,7 milionů vozidel a za poslední rok narosl o více než 130 tisíc. více »

Nepojištění letos zaplatili již 100 miliónu korun

Nepojištění letos zaplatili již 100 miliónu korun

K dnešnímu dni, od začátku letošního roku, zaplatili neplatiči povinného ručení do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP) celkem již 100 miliónu korun na sankčních příspěvcích. Pro srovnání – za celý loňský rok bylo na sankčních příspěvcích vybr... více »