HVP > Povinné ručení - Poradna

 

Povinné ručení

Chcete vybrat to nejvhodnější povinné ručení za příjemnou cenu a získat ještě navíc výhody?

I když povinné ručení všichni máme, přece na konkrétní dotazy o jeho variantách, způsobu uzavření a ukončení smlouvy, rozsahu či omezeních pojistného plnění mnohdy těžko hledáme odpovědi. Pokud chcete rychle zjistit cenu povinného ručení u Hasičské vzájemné pojišťovny, jednoduše přejděte na naši kalkulačku. Pokud ale chcete o povinném ručení zjistit víc, připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastější dotazy související s touto problematikou:

 • Jak vybrat správné pojištění? Jde Vám o nejlepší cenu nebo o rozsáhlé asistenční služby a připojištění? Tak jako tak, nabízíme Vám jednoduchý a rychlý způsob jak nalézt to správné povinné ručení.
 • Sjednání povinného ručení po internetu je snadné. Žádné pobíhání, žádné čekání. Dokonce nemusíte pro vypracování nabídky ani uvádět žádné osobní a kontaktní údaje. Srovnáme Vám nabídky pojišťoven do 30 vteřin a je na Vás, kterou z nich si vyberete. NIc Vám nepodsouváme, do ničeho Vás netlačíme. Vy sami rozhodnete, které pojištění je pro Vás to nejlepší.
 • Jak zrušit povinné ručení? Chcete změnit pojišťovnu, vypovědět či jinak ukončit povinné ručení? Nabizíme Vám přehled možností zániku pojištění a vzory jednotlivých formulářů výpovědí.
 • Co dělat při dopravní nehodě, jak hlásit poškození vozidla pojišťovně, jak postupovat při opravě a další užitečné rady
 • Jak funguje Bonus a Malus? Jaký vliv má bonus a malus na cenu povinného ručení? Jak si nárok na bonus uplatnit? Proč nejsou bonusy u všech pojišťoven stejné?
 • užitečné informace a odkazy pro motoristy - kontakty na dopravní inspektoráty, stanice STK, aktuální dopravní informace, atd.
 •  

Tiskové zprávy

 • 6. 10. 2019
  Svaz průmyslu: zahraniční poptávka slábne, růst ekonomiky zpomalí
  více informací »
 • 6. 10. 2019
  Schillerová: Návrhem bankovní daně by ČSSD porušila koaliční dohodu
  více informací »

Zobrazit všechny zprávy »


Kalkulator

Novinky

Hasičská vzájemná pojišťovna své produkty nezdražila

Hasičské noviny 8.3.2013 zveřejnili rozhovor s obchodní ředitelkou Hasičské vzájemné pojišťovny o činnosti a produktech společnosti. více »

Počet pojištěných vozidel v databázi ČKP

Počet vozidel s poviným ručením, registrovaných v databázi České kanceláři pojistitelů, neustále roste. K 30.6.2011 již přesáhl 6,7 milionů vozidel a za poslední rok narosl o více než 130 tisíc. více »

Nepojištění letos zaplatili již 100 miliónu korun

Nepojištění letos zaplatili již 100 miliónu korun

K dnešnímu dni, od začátku letošního roku, zaplatili neplatiči povinného ručení do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP) celkem již 100 miliónu korun na sankčních příspěvcích. Pro srovnání – za celý loňský rok bylo na sankčních příspěvcích vybr... více »